Nowa strona


Data dodania: 2019-12-29 01:09:48


ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄWWW.ZGP.UNI.OPOLE.PL


TAM ZNAJDZIECIE NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE 
+ więcej

Renata Przemyk gwiazdą Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2019-02-21 18:20:36

Finał XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki będzie mieć miejsce 15 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.
Od godziny 18:00 będzie można usłyszeć 10 zespołów z całej Polski, później na scenie SCK-u koncert zagra Renata Przemyk, która wykona piosenki Leonarda Cohena z płyty "Boogie Streeet". Leonard Cohen towarzyszył mi, odkąd pamiętam, ale poprzez najbardziej znane muzyczne hymny, takie jak „Dance Me to the End of Love" - informuje Renata Przemyk.

+ więcej

Zimowa Giełda poświęcona twórczości Leonarda Cohena


Data dodania: 2019-01-30 18:17:32

Od 2013 roku uczestnicy finału Zimowej Giełdy Piosenki muszą przygotować 2 utwory. Pierwszy jest własną kompozycją, drugi natomiast coverem gwiazdy, której poświęcona jest Zimowa Giełda Piosenki.
W roku 2018 organizatorzy Giełdy chcieliby przypomnieć twórczość wyjątkowej postaci jakim był Leonard Norman Cohen. Choć nauczył się grać na gitarze w wieku trzynastu lat, a wcześniej zaczął pisać piosenki, początkowo traktował muzykę w sposób czysto rekreacyjny i nie zamierzał zostać piosenkarzem. Nigdy też nie był wybitnym instrumentalistą. Tworzy muzykę w gatunku folk rock. W bardzo młodym wieku zaczął pisać piosenki, a gdy skończył trzynaście lat potrafił grać na gitarze. Początkowo nie wiązał swojej przyszłości z muzyką, lecz później radiowy przebój Suzanne, który nagrała piosenkarka Judy Collins wprowadził go w środowisko muzyki folk Do jego najbardziej znanych utworów należą m.in. "Hallelujah", "Suzanne", "I'm your man".

+ więcej

Finaliści XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2018-03-11 19:32:40

Finał XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki będzie mieć miejsce 15 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Na scenie zaprezentuje się 10 zespołów z całej Polski.
Solidną reprezentację będzie mieć województwo dolnośląskie, z którego przyjadą 4 zespoły. Z województwa opolskiego będzie można również zobaczyć 4 zespoły. Po jednym zespole przyjedzie z lubelskiego i wielkopolskiego. Każdy z zespołów zaprezentuje 2 utwory. Jeden własny, a drugi do tekstu Leonarda Cohena. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 18:00, po przeglądzie i wręczeniu nagród będzie można zobaczyć koncert Renaty Przemyk, która wykona m.in. piosenki Cohena z płyty Boogie Street. Wejściówki na Zimową Giełda Piosenki można odebrać w Studenckim Centrum Kultury. Lista finalistów:

1. Magdalena Meg Krzemień z zespołem (Opole)
2. Kamila Dauksz z zespołem (Opole)
3. EKHTO (Wrocław)
4. Madamme (Wrocław)
5. B6 (Lublin)
6. FMxD (Wrocław)
7. Recepta (Konin) 
8. Marysia Lewandowska z zespołem (Wrocław)
9. Krambabula (Poznań)
10. Muzyczne Kartony (Nysa)
+ więcej

Znamy ostatnich dwóch finalistów


Data dodania: 2018-03-09 16:25:58

Dogrywka do Zimowej Giełdy Piosenki miała miejsce na antenie Radia Sygnały w środę 7 marca 2018 roku. Od godziny 21:00 do 22:30 można było usłyszeć 18 zespołów, które zajęły 2 i 3 miejsce podczas audycji eliminacji do Giełdy.
W związku z rezygnacją zespołu Bubbles zostały 2 miejsca dla uczestników dogrywki. Zespoły z pierwszego i drugiego miejsca kwalifikują się finału XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki, która będzie mieć miejsce 15 marca 2018 w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Wszystkim ekipom dziękujemy za udział z zabawie, ale tylko dwie otrzymały najwięcej głosów mailowych, telefonicznych i facebookowych.

1. Recepta
2. FMxD
3. Last Road
4. Suck My Glove
5. Crank the tunes
6. Fever
7. Scarlett
8. Pan Przecinek i zespół Depresyjny
9. the Old Band
10. Bez Sensu
11. Red Inn
12. Free Road
13. A.M.P.R Band
14. Hot Streak
15. The Pajx
16. Wizja Lokalna
17. Big Blind
18. Dobs
+ więcej

Dogrywka do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2018-03-06 18:10:14

Od początku stycznia w każdy poniedziałek na antenie Radia Sygnały wyłaniane były zespoły, które pojawią się 15 marca 2018 podczas gali finałowej. Zespoły z 2 i 3 miejsca automatycznie kwalifikowały się do dodatkowej audycji, która wyłoni ostatniego finalistę. 
We środę 7 marca 2018 od 21:00 na antenie Radia Sygnały będzie mieć miejsce ostatnia audycja Eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki. Głosować będzie można podczas trwania audycji. Zasady głosowania zostaną podane na początku audycji. Zespół, który zakwalifikuje się do audycji będzie musiał przygotować na 15 marca jeden utwór Leonarda Cohena. W Dogrywce do Zimowej Giełdy Piosenki wezmą udział:

Zespół Big Blind powstał pod koniec 2012 roku w Bytowie. W skład grupy z początku wchodzili gitarzysta i wokalista Jan „Yahol” Rolbiecki, basista Robert „Rychu” Richter i perkusista Marcin „Piasek” Piaskowski. Obecnie wokalistą i gitarzystą jest Dominik Niklas z grupy Revan. Kapela obraca się w stylistyce rock & rollowej z nutą hard i stoner rocka.


Hot Streak to rock n' rollowa bomba wprost z serca Krakowa. Od 2015 roku podbija serca krakowskich klubów, od końcówki 2016 promując świeżo wydaną EP Karambol. Jest jak ciotka w przykrótkiej spódnicy - niby nie wypada, ale i tak spoglądasz.
Crank the tunes to jak mówi nazwa skrajnie mocne rozgrzane do czerwoności dźwięki, charakter, emocje i cios. To kumulacja trzech sprawnie szyjących gitarzystów, solidnego klimatycznego basu i przemyślanych progresyjnych bębnów. Wokalnie 4 głosy w tym dwóch braci proponują mieszankę melodii, agresji, subtelności i emocjonalnego zaangażowania.


Zespół RECEPTA pochodzi z Konina i powstał w 2013 roku. Nagrał wtedy swoją pierwszą epkę pod tytułem „C.D.N.”. Grają szeroko pojętą muzykę popowo-rockową, której autorami są Arek Sobolewski, Arek Petruk oraz Basia Drop, która również pisze teksty. Oprócz tych osób w skład zespołu wchodzą: grający na gitarze basowej Mikołaj Mieszała oraz na perkusji Andrzej Jaśniewicz.


Zespół Red Inn powstał w 2017 roku z inicjatywy Dawida Doszczątka i wokalisty Grzegorza Południaka, w tym samym czasie do zespołu w charakterze gitarzysty dołączył Piotr Sziroky. W maju 2017 roku do zespołu zagościli Jacek Korzeniowski (gitara basowa) oraz Andrzej 'Cielak' Cieślak (perkusja).Zespół Free Road pochodzi ze Żnina.Gramy utwory własnej kompozycji,które są powrotem do lat 60,70,90 oraz stanowią mieszankę styli, którą określamy jako MRG. Na scenie czujemy się jak w domu. Poprzez energetyczne granie wprowadzamy na scenę powiew świeżej bryzy, co docenia nasza publika.Zespół Fever ma ponad 500 zagranych koncertów, 2 złote i 3 platynowe płyty, masa fanów na całym świecie – To wszystko jeszcze przed nimi. Chociaż zespół Fever powstał całkiem niedawno bo w 2015 roku to już dzielił scenę z takimi gwiazdami jak: Anna Wyszkoni, Big Cyc, Venflon, Romantycy Lekkich Obyczajów.LastRoad to zespół muzyczny z Częstochowy i okolic. Zalążek powstania zespołu datuje się 2014rok jednak nie od razu funkcjonował pod aktualną nazwą. Zespół charakteryzuje indywidualność pod postacią połączenia melodyjnego rocka i bujającego reggae z charyzmatycznym damskim wokalem.Suck My Glove to kapela powstała z trzech zróżnicowanych muzycznie frontów: Progresywnego perkusisty Krisa, punkowego basmana Potoka i numetalowo-akustycznego gitarzysty Harego. I tak oto tworzymy niezastąpiony pień zespołu, z którym od 2015 roku wystartowaliśmy z tworzeniem i odnawianiem materiału.Pan Przecinek & Zespół Depresyjny pochodzi z Krotoszyna i jest zespołem, który gra muzykę z pogranicza alternatywnej poezji śpiewanej z mieszanką rocka. W jego skład wchodzą osoby, które z pasji tworzą własną muzykę. Ta mocno zakorzeniona we współczesnych problemach ma uwrażliwiać słuchaczy na codzienność, w której ważne staje się słowo i drugi człowiek.


SCARLETT - zespół rockowy założony w 2015 roku w Raciborzu, którego skład współtworzy grupa sześciu muzyków. Pięcioro doświadczonych instrumentalistów - tzw. rockmani z krwi i kości oraz „wisienka” zespołu - wyróżniająca się swym głosem wokalistka. Grupa ta wyróżnia się ma tle innych formacji dojrzałym podejściem do dźwięku oraz głębokim przesłaniem tekstu.


Zespół WIZJA LOKALNA. Istniejemy od jesieni 2016 r. i w grudniu tegoż roku po trzymiesięcznych przygotowaniach zadebiutowaliśmy na scenie grając koncert w ramach III edycji Santa Rock Fest w Klubie pod Minogą. W tym też okresie zespół występował w składzie: Bartosz Bogusz, Marek Górecki, Jędrzej Tecław, Marcin Szarek i Tom Wandell.


Zespół the OLD BAND powstał w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go osoby w różnym wieku ; kompilacja młodości i doświadczenia. Z każdej dekady ktoś :-) . Po różnych zawirowaniach, perturbacjach i poszukiwaniach skład się ustabilizował i realizujemy swoje plany, jednocześnie próbując spełniać swoje marzenia.Dobs tworzą ambitni i przewrażliwieni ludzie, którzy nie radzą sobie ze swoimi słabościami. Wyznawcy Dionizosa, spadający prosto w przepaść z beznadziejnym założeniem, że potrafią jeszcze latać.
The Pajx - Pięcioosobowy skład, tworzący własne utwory w stylu ska i punk. Na scenie obecni od 2010. Początkiem listopada 2017 roku wydana została przez nich pierwsza płyta "Blaszka" - zawierająca 14 autorskich kompozycji o miłości i nie tylko.
Razu pewnego, we wrocławskim tyglu kultur spotkały się światów różnice w liczbie multum, nie mniej niż dwa światy, z pewnością znacznie więcej. Każdy z nich sprzeczny i dzierży instrument w ręce, głowami wysoko w chmurach, nogami w ziemi, przewodzą eklektyzmy akustycznym brzmieniem, Duszy nie duszą, muzyką w snach spacerują I śmielej czasoprzestrzeń dźwiękiem dekorują. Wprowadzamy utopię, rozpoczynamy grę Wybawiciele przeciętności FMxĐ.

Formacja A.M.P.R Band-e zaczyna granie koncertów w lokalnych knajpach, barach, pubach oraz restauracjach. Repertuar: Covery polskiego, amerykańskiego, angielskiego, czeskiego,  rocka, hard rocka, bluesa, reggae, folku, rock and rolla, big-beatu czy punk rocka..Bez Sensu: Staramy się nie grać tak, jak się nazywamy. Za największe sukcesy uważamy występy na Open'erze, Jarocinie, Hejfeście oraz jako support na trasie Happysad.
+ więcej

Znamy 9 uczestnika Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2018-03-06 17:42:48

To były już przed ostatnie eliminacje do XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki. W poniedziałek 5 marca na antenie Radia Sygnały spośród 9 zespołów został wyłoniony zespół, który pojawi się 15 marca w Opolu na finale Zimowej Giełdy Piosenki. 
To była rekordowa audycja pod względem oddanych głosów. Najwięcej otrzymała Marysia Sadowska z zespołem. Drugie miejsce zajął zespół Bez Sensu, trzecie zaś A.M.P.R Band. Kapele z miejsc 2 i 3 będą brać udział w audycji Dogrywka do Zimowej Giełdy Piosenki 7 marca na antenie Radia Sygnały. Zespół z pierwszego miejsca na 15 marca musi przygotować jeden utwór Leonarda Cohena.

1. Marysia Lewandowska z zespołem (Warszawa)
2. Bez Sensu (Zielona Góra)
3. A.M.P.R Band
(Białystok)
4. Maciej Jankowski Święty (Częstochowa)
5. Łukasz Szuba z zespołem (Opole)
6. Barking Irons (Warszawa)
7. Four Seasons (Graz)
8. Alegoria (Kraków)
9. The Perfumes (Kraków)

+ więcej

9 eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2018-02-28 19:08:26

To już ostatnie eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki. Znamy już 8 uczestników Giełdy. W poniedziałek 5 marca poznamy ostatniego uczestnika, który zostanie wyłoniony podczas audycji eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki.
Zasady głosowania zostaną podane w trakcie trwania audycji. Zespół, który zdobędzie najwięcej waszych głosów zakwalifikuje się do finału, który będzie mieć miejsce 15 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca przechodzą do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Uczestnikami 9 eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki są:

Formacja A.M.P.R Band-e zaczyna granie koncertów w lokalnych knajpach, barach, pubach oraz restauracjach. Repertuar: Covery polskiego, amerykańskiego, angielskiego, czeskiego,  rocka, hard rocka, bluesa, reggae, folku, rock and rolla, big-beatu czy punk rocka..Alegoria: Gramy wyłącznie moją muzykę do tekstów moich i zaprzyjaźnionych lub znanych autorów. Skład Zespołu: Maria Zieńczuk - śpiew, Lechosław Tarkowski - gitara basowa Paweł Tarkowski - gitara elektroakustyczna, Dariusz Bednarz - perkusja, Andrzej Chodacki -autor muzyki, śpiew, gitara elektroakustyczna i harmonijka ustna.BARKING IRONS - tak właśnie się nazywamy. Co gramy? To co czujemy, bez zbędnych słów. Zaczynając od inspiracji Guns n' Roses, Led Zeppelin spotykamy się by tworzyć muzykę, która gra nam w duszach. Nagraliśmy EP-kę "Heroes of Today", na której znajduje się sześć naszych autorskich utworów.Bez Sensu: Staramy się nie grać tak, jak się nazywamy. Za największe sukcesy uważamy występy na Open'erze, Jarocinie, Hejfeście oraz jako support na trasie Happysad.
Four Seasons – zespół czterech pasjonatów muzyki, który wyróżnia się nieprzeciętnym połączniem rapu z elementami alternatywnego – rocka. Spora różnorodność w granej przez nich muzyce jest wypadkową indywidualizmu każdego z nich, z którego udało zbudować się spójną całość.Łukasz Szuba to wyjątkowy wokalista obdarzony niespotykanym głosem. Można było go zobaczyć z programie Voice of Poland. Występował wielokrotnie na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki razem z Opole Gospel Choir. Założyciel jedynej w Opolu kuźni prawdziwych talentów jazzowych.Maciej Jankowski "ŚWIĘTY" twórca tekstów, wokalista, kompozytor i gitarzysta. Lider dwóch składów; Maciej Święty Jankowski i Przyjaciele oraz  zespołu „PARAGRAF 64. Pierwszy zespół "SDR" współtworzył już w wieku szkolnym, gdzie grał na gitarze basowej. Późniejsze koleje losu odsunęły go zupełnie od pisania i tworzenia muzyki.Marysia Lewandowska - Od 6go roku życia uzależniona od śpiewu i tańca. Uczennica renomowanej szkoły "Laboratorium Śpiewu i Mowy" pod prowadzeniem Radka Kota. Laureatka wielu konkursów, aktualnie wraz z zespołem występuje i promuje własną twórczość.The Perfumes to czwórka młodych muzyków z Krakowa i okolic. Do tej pory wydali dwie płyty: „Wiosnę?” z września 2014 roku oraz „Ostatnie promienie lata” z marca 2017. Zespół ma na swoim koncie również występ na słynnym festiwalu w Jarocinie (2014) oraz koncerty przed znanymi, m.in. The Dumplings.+ więcej

Znamy 8 uczestnika Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2018-02-28 18:40:36

Podczas ósmych eliminacji padło bardzo dużo głosów. To była jedna z rekordowych audycji pod względem wysłanych głosów facebookowych, telefonicznych i mailowych.
Zespół, który otrzymał najwięcej głosów kwalifikuje się do Zimowej Giełdy Piosenki, a tym samym będzie musiał się zmierzyć z twórczością Janis Joplin, której poświęcona będzie Giełda. Zespoły z 2 i 3 miejsca przechodzą do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Kolejnym uczestnikiem Zimowej Giełdy Piosenki jest:

1. Madamme (Wrocław)
2. FMxD (Wrocław)
3. The Pajx (Porąbka Uszewska)

4. Remi i Falko (Olsztyn)
5. Zimny Zimowy Wiatr (Grodzisk Wlkp.)
6. Ravel (Opole)
7. V8 (Warszawa)
8. Mexyk (Łódź)

+ więcej

Uczestnicy 8 eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2018-02-20 15:46:11

Znamy już 7 uczestników Zimowej Giełdy Piosenki. W poniedziałek 26 lutego na antenie Radia Sygnały zostanie wyłoniony 8 finalista Giełdy.
Zasady głosowania zostaną podane podczas trwania audycji. Zespół, który zdobędzie najwięcej głosów przyjedzie do Opola na finał 15 marca. Zespoły z 2 i 3 miejsca przechodzą do dogrywki, która będzie mieć również miejsce na antenie Radia Sygnały. Zespoły, które biorą udział w 8 eliminacjach do Giełdy to: 

Razu pewnego, we wrocławskim tyglu kultur spotkały się światów różnice w liczbie multum, nie mniej niż dwa światy, z pewnością znacznie więcej. Każdy z nich sprzeczny i dzierży instrument w ręce, głowami wysoko w chmurach, nogami w ziemi, przewodzą eklektyzmy akustycznym brzmieniem, Duszy nie duszą, muzyką w snach spacerują I śmielej czasoprzestrzeń dźwiękiem dekorują. Wprowadzamy utopię, rozpoczynamy grę Wybawiciele przeciętności FMxĐ.

Głęboki bas, delikatne pianino, dźwięczne ukulele, energiczny rytm perkusjonaliów oraz gitary akustycznej, a także miękki i melodyjny głos naszej Madamme, to cechy, które nas określają. Nasz gatunek można sklasyfikować jako Folk/Americana, do którego zainspirowały nas zespoły takie jak np. Mumford&Sons, czy The Lumineers, jednak otwarcie możemy powiedzieć, ze staramy się odkryć go na nowo, wprowadzając własne pomysły. Więcej o nas opowiedzieć może tylko muzyka;)

Czteroosobowy Mexyk powstał na początku 2017r., Zadebiutował singlem "Wychowanie" - nagraną na potrzeby akcji T.Cover, zupełnie nową wersją kawałka T.Love. Pisali już o nich m.in. Eska Rock, czy Teraz Rock, a Mexykańskie "Wychowanie" dotarło do 2-go miejsca i przez wiele tygodni utrzymywało się na liście Turbo Top w Antyradiu. Pod koniec listopada 2017 zespół został laureatem głównej nagrody Jury na XXI Mayday Rock Festival Głogów 2017.

Szukając dobrych tekstów do swoich kompozycji Juśkiewicz natknął się na publikowane w internecine wiersze polskiego poety Wiesława Fałkowskiego. Nawiązuje współpracę z Fałkowskim, który do kompozycji Remiego pisze teksty. W ten sposób rodzi się Remi & Falko Projekt.Ravel - Finalista "Debiutów" Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - to muzyczny wulkan energii. Zespół powstał z inicjatywy rodzeństwa Natalii i Kacpra Kryjomów, którzy od najmłodszych lat komponują autorską muzykę będącą interesującą mieszanką popu, funku, rocka oraz elektrycznych brzmień. Jak sama nazwa wskazuje, zespół Ravel (ang. plątać) nie boi się łączyć ze sobą różnych gatunków.

The Pajx - Pięcioosobowy skład, tworzący własne utwory w stylu ska i punk. Na scenie obecni od 2010. Początkiem listopada 2017 roku wydana została przez nich pierwsza płyta "Blaszka" - zawierająca 14 autorskich kompozycji o miłości i nie tylko.
Zespół V8 powstał pod koniec 2011 r. w Warszawie. W lipcu 2012 r. zespół nagrał i wydał swój pierwszy materiał EP "Lost" oraz rozpoczął promocję serią koncertów. Na przełomie roku 2013/14 zespół wydał drugi materiał EP zatytułowany "A New Beginning". Utwory znajdujące się na krążku są dojrzalsze i bardziej spójne, a zespół zaczyna wypracowywać swój własny styl będący mieszanką metalu, hard-rocka, rocka progresywnego a nawet muzyki klasycznej.

Zimny Zimowy Wiatr to polski zespół, który powstał w listopadzie 2015r. z inicjatywy Patryka Tomaszewskiego.Gramy własne aranżacje piosenek naszych przyjaciół oraz piszemy własne teksty i muzykę. Nasza twórczość jest efektem połączenia różnych stylów, czego rezultatem jest muzyka popowa z domieszką elementów charakterystycznych dla innych gatunków muzycznych. Potrafimy zagrać mocno i konkretnie oraz delikatnie i akustycznie.
+ więcej

Strona 1 z 26dol