Głosowanie SMS VII audycja


Data dodania: 2017-02-20 21:18:20

+ więcej

Gwiazdą XXVII Giełdy będzie Janis Joplin


Data dodania: 2017-02-16 18:08:20

+ więcej

7 eliminacje do Giełdy


Data dodania: 2017-02-16 16:41:15

Znamy już 6 uczestników finału XXVII Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu. Tym razem w 7 eliminacjach stanie do boju siedem zespołów z całej Polski. 
Zespół, który zdobędzie najwięcej głosów kwalifikuje się do finału ZGP, zespoły z drugiego i trzeciego miejsca przechodzą do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały 10 marca. Każdy finalista będzie musiał przygotować piosenkę Janis Joplin we własnej aranżacji. Do walki o miejsce w finale staną: 

C Major Seven został założony na początku 2016 roku, kiedy spotkało się kilku młodych, zwariowanych, energicznych, pozytywnie nastawionych, ale też zdolnych i ambitnych muzyków. Świeży skład postanowił jak najszybciej stworzyć własny materiał koncertowy i ruszyć z występami na żywo. Muzyka C Major Seven to mieszanka szeroko pojętego rhythm and bluesa, bluesa, funku, rock'n'roll'a.
Departament od Blues&Soul: Jesteśmy młodym zespołem z Opola, który został założony w 2016 roku. Gramy rock’n’rolla z mocnymi inspiracjami muzyką The Doors. Skład zespołu: Kuba Cajzner – wokal, Dawid Młotkowski – gitara, Michał Szwajca – perkusja i wszyscy trzej jesteśmy studentami filozofii (Uniwersytet Opolski) – oraz - Kryspin Kazik – bas (student bardziej przyszłościowego kierunku związanego z maszynami – Politechnika Opolska). 

Dreamheart to młody pop rockowy zespół z Rzeszowa. Powstał w 2014 roku aleznają się jeszcze od czasów liceum. Ambitni, chcący dzielić się swoją twórczością z całym światem. Swoje inspiracje czerpią od takich grup jak All Time Low, 5 Seconds of Summer czy Paramore. Wykonują tylko swoje kompozycje z tekstami w języku angielskim, jako że frontman oraz autor tekstów Kamil spędził swoje młodzieńcze lata w Kaliforni


Hotu Matu`a to projekt stworzony w Biłgoraju przez dwóch braci (Patryka i Marcina Kutniowskich). Za naszą twórczością idzie wieloletnie doświadczenie - współtworzyliśmy od 2005r. z sukcesami zespół Diary od Sorrow. W raz ze zmianami personalnymi, dużym napływem pomysłów oraz nieustannej chęci grania postanowiliśmy stworzyć niezależny projekt, którego nie ograniczamy stylowo tworząc historie własnych emocji.Litosfera to zespół łączący w swojej twórczości elementy z muzyki rockowej, pop-punkowej a nawet sięgający po natchnienie do ska czy reggae. Z tej mieszaniny powstał gatunek, który odważnie nazwaliśmy fun-punk. W trakcie koncertów, o dobry kontakt z publicznością dba charyzmatyczny wokalista, wspierany przez nieokiełznanych instrumentalistów. Ravel: Założyli zespół. Musieli to zrobić. Prawdę mówiąc, nie mieli wyjścia – są rodzeństwem,
a muzyka którą mają w genach zbudowała w ich życiu wszystko to, co mieści się na
pięciolinii i poza nią.

Strzyga: Zespół thrashowy założony przez wokalistę Mateusza Kujawę oraz gitarzystę Pawła Kosmalę w sierpniu 2013 roku. Koncepcja zespołu ma na celu łączenie fascynacji pradawnymi religiami pogańskimi i kulturą przedchrześcijańskich ludów europejskich z szybkimi riffami speed metalowymi. Ostateczny i długotrwały skład zespołu udało skompletować się na początku roku 2014 i wtedy właśnie rozpoczęte zostały prace nad autorskim materiałem, uzupełniane koncertami.


Wotum: Zespół powstał w wrześniu 2015 r. ,ogromna energia i spora ilośc kompozycji spowodowała że zespół szybko zaczął koncertować. Debiut na WOŚP w Olkuszu w 2016 roku rozpoczął serie występów, od tej pory zespół gra mnóstwo koncertów m.in. Dni Miasta Olkusza, Światowe Dni Młodzieży , WOŚP 2017 oraz pomniejsze koncerty Zespół bierze udział w Festiwalach i Konkursach w całej Polsce.+ więcej

Znamy szóstego finalistę Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2017-02-13 21:23:59

W poniedziałek 13 lutego od godziny 21:00 na antenie Radia Sygnały można było wybierać 6 finalistę Zimowej Giełdy Piosenki. Głosować można było telefonicznie, sms-owo oraz wysyłając maile.
Zespół, który zdobył największą ilość głosów przechodzi do finału Zimowej Giełdy Piosenki, który będzie mieć miejsce w Opolu 16 marca 2017 roku. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca kwalifikują się do dogrywki, która będzie mieć miejsce również na antenie Radia Sygnały.  Szóstym uczestnikiem XXVII Zimowej Giełdy Piosenki został

1. Nadir (Puławy)
2. Lorem (Krotoszyn)
3. Ostatni w raju (Kraków) 
4. Nigdy więcej (Miasteczko Śląskie)
5. Strażacy (Warszawa)
6. Synthetic Blast (Kraków) 
7. BLEACH (Dęblin)

+ więcej

Głosowanie VI audycja


Data dodania: 2017-02-13 18:30:19

+ więcej

Uczestnicy 6 eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2017-02-08 21:34:25

Jesteśmy już na półmetku eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki. Znamy 5 finalistów, którzy przebrnęli przez gęste sito eliminacji.
Tym razem będzie walczyć 7 zespół o możliwość zaprezentowania się podczas finału 16 marca w Studenckim Centrum Kultury. Zasady głosowania zostaną podane podczas trwania audycji. Band, który zdobędzie najwięcej głosów przechodzi do finału Giełdy. Kapele z drugiego i trzeciego miejsca kwalifikują się do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Zespoły, które walczą o udział w 6 eliminacjach to:

BLEACH popełnił gitarzysta i autor piosenek Łukasz Leń w 2012 roku w Dęblinie. Chociaż dopiero pod koniec 2014, gdy do składu dołączyła przepiękna wokalistka Hanna Czerska, zespół ubrał buty i wyszedł na dwór (opcjonalnie "na pole"). Od tamtej pory longplej "EGO", epka "Seasons", 7 klipów i ze 3 single płodziły się same i nawzajem. 
Zespół LOREM powstał na początku 2015 roku, zaproponował energetyczną, pozytywną mieszankę funku i pop-rocka, przełamując wszelkie schemat polskiej muzyki rozrywkowej. Muzycy z zapałem miksują gatunki, wykorzystując w swojej twórczości zarówno pop, rock jak i funky. W efekcie tej wybuchowej mieszanki powstaje oryginalny i rozpoznawalny styl LOREM.Nadir pop rock muzyka. Jesteśmy zespołem rockowym wchodzącym delikatnie w nurt popowy. Zespół powstał w grudniu 2009 roku w Puławach z inicjatywy Karola Kłaka (perkusisty). Naszym atutem są autorskie teksty oraz muzyka, która płynie prosto z naszego wnętrza. Długoletnie doświadczenie sceniczne – CHARYZMA – Charakter- ENERGIA. Mamy na swoim koncie wiele ciekawych występów oraz krótki romans z Radiem Lublin.


Wiosna 2006 rok powstanie zespołu Nigdy Więcej w składzie Marcin Szymocha - gitara basowa , Michał Chudaszek -perkusja , Łukasz Praszczyk - gitara elektryczna , Dariusz leszczyński - wokal. Początkowa nazwa „The Versus", zostaje zmieniona na „Nigdy Więcej". W 2014 roku zespół wchodzi do studia gdzie nagrywa dwa utwory zatytułowane "Droga" i "Cel". Ostatni w Raju - Stawiamy na proste rozwiązania, bo przekombinowane rzeczy to nie rock n' roll. Dla nas to nie przelotna moda tylko sposób na życie.


Strażacy to warszawska kapela, której obecny skład uformował się na początku 2015 roku. Muzykę zespołu da się określić jako połączenie skłaniających do refleksji rapowanych tekstów z klimatyczną muzyką zagraną na żywo. Członkowie zespołu zwykle mówią o swoim gatunku śmieszcore, w którym mogą swobodnie tworzyć coraz bardziej wykręcone utwory słowno-muzyczno-widowiskowe.Synthetic Blast to zespół założony przez Marka Żurkowskiego w 2015 roku w Krakowie. Gra alternative metal, a w swoich kawałkach łączy mocne, gitarowe granie i charakterystyczny esencjonalny wokal z spokojnymi melancholijnymi partiami klawiszowymi. Twórczość zespołu jest różnorodna, a kawałki zróżnicowane stylistycznie.+ więcej

Piąty finalista już znany


Data dodania: 2017-02-06 21:14:56

Podczas piątych eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki na antenie Radia Sygnały zaprezentowało się 7 zespołów z całej Polski. Głosy można było oddać podczas trwania audycji.
Kapela, która zdobyła najwięcej głosów przyjedzie do Opola, aby zaprezentować swoje umiejętności 16 marca w opolskim Studenckim Centrum Kultury. Zespoły z 2 i 3 miejsca przechodzą do dogrywki, która również będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Zespół, który otrzymał najwięcej waszych głosów to:

1. Po Prostu (Rybnik)  
2. Last Road (Częstochowa)
3. Debora (Kraków)
4. Masło (Warszawa)
5. Pure Life (Rybnik) 
6. Into Day (Kraków)   
7. Doom Wings (Częstochowa) 

+ więcej

Głosowanie SMS V audycja


Data dodania: 2017-02-06 21:08:53

+ więcej

Piąte eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2017-02-02 18:47:10

Przed nami półmetek wyborów zespołów, które walczą o finał Zimowej Giełdy Piosenki. W poniedziałek od 21:00 będzie można usłyszeć 7 zespołów. Zasady głosowania zostaną podane przez prowadzącego na początku audycji.
Zespół, który zajmie pierwsze miejsce automatycznie przechodzi do finału Giełdy, który będzie mieć miejsce 16 grudnia w Opolu. Każdy zespół, który zakwalifikuje się do finału będzie musiał przygotować dwa utwory. Jeden własny, a drugi będący coverem postaci, której poświęcona jest Zimowa Giełda Piosenki. Zespołu z drugiego i trzeciego miejsca przechodzą do dogrywki, która również będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Zespoły, które biorą udział w piątych eliminacjach to: 

Zespół Debora został założony w 2013 roku w Krakowie, przez grupę gości, których wspólnym mianownikiem stała się muzyka. Każdy z nich jest indywidualistą, któremu w duszy gra zupełnie inna muzyka, ale razem świetnie się uzupełniają i nawet czasem potrafią dojść do porozumienia. Bartek- frontman to hard rockowiec z zamiłowania, dusza człowiek i miłośnik zwierząt, ale jak go zdenerwujesz to nie podchodź.


Zespół Doom Wings powstał pod koniec roku 2014. Kapelę od początku tworzyło czterech gości: wokalista Marek Baranowski (ThePornFathers), gitarzysta Bartosz Stochel, basista Michał Kołodziej Kołodziejczyk i perkusista Mateusz Klucha Knużyński (Sugerowana Cena Detaliczna). 
Nazywamy się IntoDay, jesteśmy czteroosobowym składem, który zawiązał się na początku 2016 roku w Krakowie. Gramy głównie autorskie piosenki z pogranicza ballady/bluesa/rocka. Nasz zespół powstał na bazie akustycznego duetu Marzena Nabagło & Adam Centnar, który od blisko dwóch lat intensywnie rozwija się i prezentuje swoje autorskie, głownie polskie utwory w wielu krakowskich klubach, jak również poza Krakowem, czego efektem jest wydana w ubiegłym roku debiutancka płyta EP "Carpe Diem".

LastRoad to zespół muzyczny z Częstochowy i okolic. Zalążek powstania zespołu datuje się 2014rok jednak nie od razu funkcjonował pod aktualną nazwą. Zespół charakteryzuje indywidualność pod postacią połączenia melodyjnego rocka i bujającego reggae z charyzmatycznym damskim wokalem. Sami określają się jako zespół, który lubi dawać innym radość i dzielić się tym co kocha. Ich mottem jest:"Muzyka daje siłę każdego dnia".


PoProstu od 2012r. współtworzą muzycy, którzy swój warsztat i doświadczenie przez wiele lat zdobywali w różnych formacjach muzycznych. Stąd wrodzone zamiłowanie do eklektyzmu, wyrażane idiomami jazzu, pop-rock'a czy funku. Założycielami PoProstu są Michał Adamek (bas) oraz Paweł Galisz (perkusja),którzy początkowo stworzyli duet. Z czasem jednak poszerzyli skład o wokal Agnieszki Król oraz klawisze Roberta Czecha. Jako ostatni do grupy dołączył gitarzysta Michał Husak.


Zespół MASŁO pochodzi z Warszawy. Powstał w 2014 roku. Gra tłuste bity (jak na masło przystało) w klimacie rocka, funku, a przede wszystkim kolorowych lat 80. Masło, to połączenie muzyki z radością. Radości z przyjaźnią. Przyjaźni z pasją. A na koniec to wszystko zostało posypane gwiezdnym pyłem.
Zespół Pure Life od samego początku pracuje zarówno nad swoimi kawałkami, jak i nad coverami znanych artystów. Gatunek? Grupa rockowo-popowa o bałkańskim brzmieniu instrumentów dętych.
+ więcej

Wyniki 4 głosowania


Data dodania: 2017-01-30 21:54:24

Podczas 4 eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki można było usłyszeć 7 zespołów z całej Polski, które walczyły do samego końca o głosy słuchaczy. Od 21:00 do 22:30 na antenie Radia Sygnały można było wspierać najlepsze kapele.
Zespół, który zdobył najwięcej głosów przechodzi do finału Zimowej Giełdy Piosenki. Finał Giełdy będzie mieć miejsce 16 marca w Studenckim Centrum Kultury. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca przechodzą do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Najwięcej głosów podczas czwartych eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki zdobył zespół:

1. Ciabatta (Poznań)
2. Raincoat (Skarżysko-Kamienna)
3. The Tree (Gliwice)
4. Dźwięki Kolorów Retro (Opole)
5. Moskiewska Pożyczka (Wrocław)
6. KAZ (Chorzów)
7. DiscoPogo (Poznań)

+ więcej

Strona 1 z 21dol